Stylově světem

svetlana.pospisilova

"Tak co, jdeme zítra?" napsala mi Zloba v pátek večer. Upřímně, moc se mi nechtělo, ale v rámci prokrastinace před maturitou jsem brala, co se nabízelo. Tak teda jo, domluvily jsme si sraz v 9 na Kačerově. Což znamená, že budu muset vyrážet ve čtvrt na devět z domu. To zvládnu. S hrůzou zjišťuji, že nemám v peněžence žádné peníze. To nevadí, uklidňuji se. Bankomat je daleko, ale zítra si přivstanu a vyberu si na Hájích. Haha.

7.15 - budík. 7.45 - vstávám. 7.55 - snídám. 8.00 - dělám mamince snídani do postele. 8.05 - nestíhám. 8.10 - nestíhám. 8.15 - nestíhám. 8.20 - vybíhám z domu. 8.26 - uf, sedím v autobuse. 8.35 - Háje. Samozřejmě si zapomenu vybrat, což mi dojde, až když se klidně rozplácnu na sedačku v metru. No nevadí. Budu to muset nějak vymyslet. 8.55 - potkávám Zlobu.


Čas příjemně plyne, celou cestu prokecáme, a dokonce si zvládnu po cestě na Můstku i vybrat. Jo! Budu moct utrácet. Super! Vystoupíme na Muzeu, sejdeme Václavák a dole na Můstku se dáme směr Národní třída. Ještě že alespoň vím, kde to je, ale všude po cestě jsou ukazatele, takže bychom to nejspíše našly i tak. Po půl desáté dorážíme do staré tiskárny v Opatovické ulici. Hned u vchodu nás uvítá sympatický mladý muž, podává nám dotazník a prosí, jestli bychom ho nemohly při odchodu vyplnit. Proč ne. Dotazníček si bereme a vydáváme se do útrob staré budovy, "tam, kde svítí to červené světlo". Tak jo, vypadá to trochu strašidelně, mám chuť chytit Zlobu za ruku, a na prahu dveří zůstáváme obě poněkud rozpačitě stát, protože nás uvítá stoleček, na kterém trůni obří hromada oblečení, po pravé ruce máme stánek s jídlem, a poté už jen červeně osvětlené schody vedoucí kamsi dolů. Jdeme na to. Chvíli nevíme, jestli máme jít dál, ale potom to riskneme a vydáme se po schodech dolů. A tady začíná ráj.


Spatříme jednu podlouhlou místnost a dvě menší, místo vypadá velmi sympaticky, hraje příjemná hudba, usmívají se na nás dvě moc milé slečny a hlavně! Hlavně jsou všude věšáky doslova přecpané oblečením, na zdech visí kabelky a šperky, jsou tam gauče, zrcadla i zkušební kabinky. V tu chvíli z nás spadne nervozita a jdeme směle do toho, tohle si přece nemůžeme nechat ujít.

Zpočátku jsme byly dost skeptické a čekaly nějakou přehrabovací hadrárnu s předraženými věcmi, které nebudou ani nositelné, ani pěkné. O to víc nám ÝBR-KÝBL vyrazil dech. Věci vůbec nebyly zničené, vůbec nebyly ošklivé, a hlavně nebyly vůbec drahé! Stojany byly rozdělené podle typu oblečení a dokonce se našel i jeden pro pány! A ještě více jsme se divily, že oblečení se neustále doplňuje! Mohly bychom tam být celý den, a stejně bychom stále nacházely nové a nové krásné kousky. Obě jsme si nabraly hromady oblečení a do zkušebních kabinek jsme šly každá snad pětkrát. Velmi jsem ocenila, že u kabinek stála velmi milá slečna, která od nás hned odebírala věci, které nám neseděly, nebo jsme je nechtěly, a která nás pochválila, jak nám to sluší, ale zároveň se nám nesnažila vnutit kousky, u kterých bylo vidět, že to není ono. Palec nahoru! Se Zlobou jsme praktikovaly trochu spolupráci - co jsem nechtěla já, to si zkusila ona, a naopak :D Nakonec jsme si takhle pár kousků prohodily.
S postupem času se prostory začaly pěkně zaplňovat a teď teprve nastal ten správný lítý boj a fronta na kabinky. Naštěstí to šlo celkem rychle, a také slečna od kabinek dokázala neposlušné dámy srovnat pěkně do latě, takže to všechno krásně šlapalo. Všechny stojany s oblečením jsme obešly snad dvacetkrát, a pokaždé našly něco nového.

úlovek dne aka sukně za 30 Kč

Úlovek dne aka sukně za 30 Kč. Zloba má holt štěstí.

Akorát mě mrzelo, že jsem si s sebou nevzala speciální nákupní tašku, protože jsem v jedné ruce měla kabelku, v druhé hromádku oblečení, a už mi jaksi nezbývala žádná další ruka na prohrabování oblečků. Ale i to se vyřešilo, jelikož slečna u "pokladny", když nás viděla, nám sama nabídla, že si tam oblečení můžeme odložit, abychom měly volné ruce, a zaplatit je potom. Další velké plus! A když jsme se potom unavily, šly jsme si na chvíli odpočinout do speciálně zřízeného chilloutu - koutku s pohodlnými sedačkami, stranou hlavních davů.
Nemohu zapomenout na stánek s jídlem Foodies Club VŠE, kde měly spoustu krásně vypadajích dobrot, a kde jsem taky nechala určitý obnos peněz, ale rozhodně jsem nelitovala, protože jejich cheesecake byl jeden z nejlepších, co jsem kdy jedla, a jako bonus byly všechny slečny moc milé a sympatické. Zloba si dala taky kousek koláče, a tak jsme se obě spokojeně seděly na gauči, a oblizovaly se až za ušima.

Na ýbrkýblu jsme strávily celé dopoledne a ani nám to nepřišlo, ale po téměř čtyřech hodinách jsme si řekly, že už je čas jít. U "pokladny" nehrozila žádná fronta, všechno pěkně odsýpalo, všichni organizátoři byli velmi milí a ochotní. Snad nejvíc se mi líbil nápad balení oblečků do papíru místo do různých igelitů nebo tašek, z toho jsem byla opravdu nadšená, a oceňuji i to, že při nákupu nad 500 Kč jste si mohli vybrat plátěnku ýbrkýbl zdarma. Hádejte, kdo tady nakoupil za 520 a odnesl si nejkrásnější černou plátěnku, do které se krásně vešel i papírový balíček s oblečky. Při odchodu jsme vyplnily dotazníček a myslely si, že už půjdeme domů. Ale to největší překvapení na nás čekalo těsně u východu - výměník.


Hromádka oblečení na stolečku, kterou jsme potkaly už při cestě tam, a které jsme si tehdy ani nevšimly, nám připravila ty nejkrásnějí chvíle na ÝbrKýblu, jelikož všechno oblečení tam bylo ZADARMO a volně k rozebrání. Vybrala jsem krásné tílko a růžový svetřík po sestru, a Zloba ulovila skvělou koženou bundičku, a jako bonus jsme si obě odnesly super květinový náramek. A to všechno ZADARMO!

Myšlenka ÝbrKýblu se zalíbila i internetovému obchodu zoot.cz, který ÝbrKýbl podpořil, a každý "zákazník" dostal při odchodu kartičku se speciálním kódem, který ho opravňoval k využití 15% slevy na zoot.cz. Jo, samozřejmě jsem hned objednala (giggle)

Suma sumárum: já i Zloba jsme obě byly velmi mile překvapené pohodovou a příjemnou atmosférou, která na ÝBR-KÝBLu vládla, a vůbec úrovní celé akce. Na podzim se určitě chystáme znovu, a kdo ví, třeba se mezi nabízenými kousky tentokrát objeví i naše oblečení (giggle)

P.S.: ÝbrKýbl není pouze o oblečení a potěšení, za vším stojí velká spousta práce a bez ochoty a nadšení organizátorů by akce nikdy nemohla vzniknout. Pokud chcete, můžete ÝbrKÝbl podpořit zde: www.hithit.com/cs/project/511/ybrkybl-fashion-bazar.
Více se můžete dozvědet zde: www.ybrkybl.cz
Cílem je vybrat 60 000 Kč, aby mohly vznikat další bazary oblečení podobného formátu. Pokud se cílová částka nevybere, peníze se vrátí zpět, a to je fér! :) ÝbrKýbl za to rozhodně stojí.

Komentáře (13)
maja73

Ahoj Votočářky :)

Přinášíme vám článek od Lenky - zakladatelky fashion bazaru ÝBRKÝBL, který stejně jako my, podporuje myšlenku recyklace oblečení. Zároveň zveme všechny z vás na zábavnou víkendovou akci, o které se ve článku také dočtete :)

Myslím, že uživatelkám na VotočVohoz nemusím vyprávět o tom, jak už jsem nemohla vydržet mojí svrškami přetékající skříň, ale zároveň jsem lamentovala, že nemám co na sebe. Chtělo to nějaký refresh šatníku. Jenomže aktuální nabídka možností mi nevyhovovala. Do obchodních řetězců už chodím opravdu jen sporadicky, protože to poslední, co bych chtěla, je potkat slečnu ve stejném kabátě. Na VotočVohoz jsem prodávala, ale bylo to na mě moc pomalé a potřebovala jsem se zbavit hordy věcí dřív, než si to rozmyslím, a uložím je zpět do hlubin skříně. V sekáčích sice nakupuji úlovky, ale to neřeší můj problém s přeplněnou skříní. Potřebovala jsem zkrátka vyhandlovat kupu mých věcí za úlovky nové. A tak jsem navezla kamarády do toho, abychom založili fashion bazar ÝBRKÝBL, který by fungoval na trochu jiném principu, než ostatní bazary.

Na ÝBRKÝBL prodávající přinese přebytečné oblečení, stanoví si ceny a my prodáme, co se dá. Zbytek pak vrátíme a vyplatíme utržené peníze. Stačí se zaregistrovat na www.ybrkybl.cz, zadat jednotlivé kousky k prodeji, vytisknout a připevnit cedulky a donést nám věci ve stanovený termín. 

ÝBRKÝBL kromě platformy pro recyklaci oblečení nabízí i možnost pomáhat. Při každé akci navážeme spolupráci s dobročinnou organizací, které na konci bazaru předáme zboží, které prodejci již nechtějí zpět. Letošní jarní ÝBRKÝBL věnuje oblečení dobročinným obchodům (www.dobrocinne-obchody.cz), které z utržených peněz financují péči o seniory v domově Sue Ryder.

Pokud nechcete prodávat, stačí přijít do multifunkčního, netradičního prostoru GRID v budově staré tiskárny v centru Prahy (Opatovická 18) během 4. 4. – 5. 4. a ulovit zde nějaký super kousek. Snažíme se, aby ÝBKÝBL nebyl jen o prodeji oblečení. Proto se kromě velkolepé módní smršti můžete těšit na dobroty z kuchyně Foodies Clubu VŠE. Návštěvník si může vyzkoušet interaktivní instalaci od kreativců z KinocirKus, nebo si najít super ulítlé kousky úplně zadarmo ve Výměníku. Po celou dobu ÝBRKÝBLu budou na místě i holky z projektu Strojovna, které pomohou oblečení upravit, přešít a přizpůsobit nakupujícím přímo na tělo.Naším projektem se nám podařilo nadchnout i módní e-shop ZOOT, který je již třetím ročníkem naším hrdým partnerem. ZOOTí úlovky budete moci pořídit za bezkonkurenční ceny. Navíc chystáme i soutěže o hodnotné ceny od ZOOTu a trikoshopu Bastard.cz.

Takže nechte svou skříň rozkvést do jara a přijďte na ÝBRKÝBL :: Fashion bazar #4!
A pokud se vám akce zalíbila, pomůžete nám, když na FB událost pozvete své přátele ;)

Datum konání akce: pátek a sobota (4. 4. – 5. 4.) od 9:00 do 20:00
FB stránky: www.facebook.com/ybrkybl
FB událost: www.facebook.com/events/227726267430118/

Komentáře (16)
mag

Historie lidstva představuje bezednou studnici těch nejroztodivnějších kreací v oblasti kultury odívání. Od několikakilogramových krinolín, neprodyšných paruk, přes těla do omdlení uvězněná v pevném objetí korzetu, bizarní secesní klobouky - častokrát připomínající spíše pohřebiště drobného pestrobarevného ptactva, po cupitající nožky v komicky úzké siluetě rób Paula Poireta či futuristické modely Paco Rabanne z 60. let minulého století.

Není tedy divu, že mnohé z módních výstředností se staly terčem posměchu dobové kritiky a karikatury. Kupříkladu i zbožný Otec vlasti si za svých mladých let liboval v nebývalé extravaganci a okázalé nádheře. A to do té míry, že se rozhodl zasáhnout sám papež Kliment VI., jehož necudný „příliš krátký a těsný“ oděv přinejmenším pohoršoval. Verdikt zněl jasně: odpuštění smrtelných hříchů na smrtelném loži nebude v Českých zemích udělováno do té doby, pokud těmto nemravnostem nebude konec. Ovšem ani výhružný ukazovák hlavy církve nezabránil parádivému Karlovi a celému jeho dvoru holdovat výstřednostem v oblékání i nadále. Nejen stav světský, ale rovněž i kněží s oblibou navlékali šaty krátké, těsné, rozličně merhované (mřížované) a harované (zjm. barevně kontrastní mi-parti). Posměchu se nevyhnuly ani kukly s dlouhými cípy. Taktéž zmínka Beneše Krabice z Weitmile z roku 1371 hovoří o natolik přehnané délce zobákovitých bot, že po jedné z nich dokonce sjel blesk, jenž ač nikomu neublížil, mnohé z přítomných velmi vyděsil[1].

O tom, že lidem nedělá sebemenší potíž popustit uzdu oděvní fantazii, svědčí i situace v severní Itálii 16. věku. Rafinované Benátčanky si i přes přísné zákazy dokázaly vymyslet mazané finty, jak je bez úhony obejít. A s grácií sobě vlastní! Tamní městská rada se totiž usilovně snažila regulovat míru přepychu a luxusu u běžného občanstva, neboť okázalý šat měl představovat signifikantní znak pouze vládnoucí vrstvy a těch nejmovitějších. Na nová pravidla v odívání tak dámy z nižších kruhů pohotově reagovaly vlastními důmyslnými - často až s nevkusem hraničícími – vynálezy. Zákaz vleček? Žádný problém. Díky němu se zrodila nadmíru bohatá suknice! Pryč se zdobenými čepci? Vždyť jen splétáním vlasů se dá vykouzlit nevídané![2]

Ano, mnohé z módních trendů odporují zdravému rozumu (a často i zdraví škodlivé). Ovšem o tom, že i ty na první pohled nejbláznivější kousky mohou být praktickými společníky, nás jistě hravě přesvědčí dupačky pro dospělé značky SKIPPY, o které můžete soutěžit již tento víkend! A ruku na srdce – copak byste do svého šatníku s otevřenou náručí nepřivítaly tento hřejivý kousek, s nímž byste se dokázaly mazlit a tulit v mrazivých měsících, které nás čekají, hodiny a hodiny?

 

      

 

[1] Helena Jarošová – Ludmila Kybalová, Současná česká móda, Praha 2002.

[2] Pavel Suchánek, přednáškový cyklus Užité umění na raně novověkých panovnických dvorech, MU Brno 2013.

Komentáře (339)
hanyzka89

Móda je oblastí pro někoho zbytečnou, pro někoho životně důležitou, pro někoho kontroverzní a pro mě ostrovem nedávno objeveným. Procházím jím s opatrností a vzrušením. Dovoluji si vás pozvat na tuto dobrodružnou cestu s mnou.

Málokoho z nás by napadlo, že s módou je to vlastně jako s jídlem. Můžeme jíst jen proto, abychom přežívali a oblékat se jen proto, abychom nezmrzli. O fous záživnější variantou však je  obojímu podlehnout a užívat si to. Vytvářet a zaplňovat svůj šatník jednolivými kousky je jako psát kuchařku, zkoušíme různé ingredience a jsme ovliňováni různými chutěmi. Máme-li kvalitní základní suroviny, určitě se vyplatí je občas něčím výraznějším okořenit. To, v jaké míře nám určí náš vlastní apetit.

Stejně jako naše chutě se vyvíjí i náš styl.  Dříve bych nepozřela olivy a sklenku vína jsem většinou nechávala nedotčenou i po odchodu, dnes přidávám olivy do všechy svých salátových i těstovinových obědů a mám strach, aby ze mě tokajské neudělalo akoholičku. Na módním poli prožívám totožný vývoj vztahu k botám na podpatku a střihově zajímavým sukním.

Touha objevovat nás nutí vyzkoušet různé variace a respekt k naší postavě nás čas od času vrátí k osvědčenému a dobře padnoucímu. To, co nosíme, nutně neukazuje, jací jsme, ale může nám pomoci k lepšímu vyjádření své osobnosti, představení se druhým neverbální formou.
Doufám, že se vám můj příspěvek četl s lehkostí a působil stejnou hravostí, s jakou se psal. Přeci jen i já věřím, že móda je JEN vhodným doplňkem pro někoho s osobitým stylem.

A co vy? Čím je móda pro vás?

Komentáře (12)
kristinka

Švédsko má styl. O tom netřeba hovořit nebo se dohadovat. To je fakt. Jedním slovem? Jednoduchost. A mně se to líbí, protože nikdy nevypadají přeplácaně a nevkusně a má to prostě něco do sebe.

Vezměme si jako příklad průměrnou Švédku, modrookou, štíhlou a s dlouhou opečovávanou blond hřívou. Jako potomek dávných Vikingů náleží k árijské rase, je krásná a ví to o sobě. Jenže jsou stejné. Jedna jako druhá. Z devadesáti procent. Na střední škole je od sebe nerozeznáte, tak se sobě navzájem podobají (přísahám, já jsem to viděla na vlastní oči).  Mám z nich mírný komplex, no co už. Nejsem modrooká, víte?

Lehkou ironií je, že ani jedna ze švédských princezen, ačkoli jsou obě považovány za ideál krásy, blonďatá není.

Správnou Švédsku poznáte podle bot. V této roční době, kdy jsou po ránu mínus dva, obouvá boty mohutné, černé a kožené, které ji před nepřízní počasí ochrání. (Mám tu taktéž jeden pár.) V časech teplejších volí bílé Conversky. Ty podle mě musí být přes léto beznadějně vyprodané. Švédka vlastní šatní skříň plnou odstínů bílé, béžové, modré, šedé a černé. Všechno jde ke všemu. Pletené svetry, jeansové košile, černé kabelky, khaki parka, kombinace lehce sportovních prvků s ženskostí šperků, to je její. Lehce pánský styl a občas je problémem odhadnou, zda-li je tato osoba pohlaví ženského či mužského. Jsou o tom vedeny spory a k závěru se většinou nedojde. Originalita tu příliš nepanuje. (Kdyby se v jejich stylu oblékala dívka česká, bude ve svém okolí platit za ikonu, ale když je tu jedna jako druhá…) Protože… H&M je zde jistota a základ všeho. Je to švédský řetězec a má tu snad monopol. Srovnejme si pro představu ceny. V přepočtu vychází každý kousek stejně u nás i tu, rozdíly v desetikorunách nejsou podstatné. Jenže ve Švédsku je výplata třikrát taková a takové šaty jsou pro ně třikrát levnější. Vidíte tu nespravedlnost?

Bílé ponožky v sandálech, naši národní specialita (ale už ani nevím, kdy se mi naposled povedlo ji spatřit…), tu neexistuje. Byla ty to společenská sebevražda a bylo by to na Fejsbuku. Což znamená, že jste odepsaní.

Švédka sportuje. Značnou část svého volného času tráví v posilovně či na hodinách tance, běhá, jezdí na kole a všeobecně – hýbe se. V nejnovějších sportovních modelech, samozřejmě. A proto je její postava hezká. Tlusté jsou jen málokteré a nezávidím jim to, být oplácaná mezi extrémním množstvím takových krasavic nemůže být příjemné.

Pak je tu druhá skupina, totiž ty, které milují vintage. Vypleňují místní second-handy a libují si v kouscích z let 50. a 60. Nosí kočičí linky a rudou rtěnku. Vlnky ve vlasech plavých či rudých. Věci puntíkované a květované jsou jejich charakteristickým prvkem.

Pro muže, aby nepřišli zkrátka. Švédi se s rukou šťastnou při výběru oblečení buď narodili, nebo před spaním pravidelně studují Vogue. V Göteborgu (pro srovnání – jako Brno u nás, tedy město druhé nejpočetnější) je to jeden hipster vedle druhého. Ve Stockholmu (Praha) potkáte muže manažery, v dokonale padnoucích oblecích, košilích a mokasínech. Kdyby měli profesionální manikúru, nepřekvapilo by mě to. Starají se o sebe skoro jako ženy a je to divné. Je to úchylné a metrosexuální. Ale nejsou všichni takoví, nebojte… Sportují a to je dobře, hezky se na ně dívá.

Nakonec přináším krátký manuál, jak se stát správnou dívkou z této skandinávské země plné dcer Vikingů.

1.       Nejdříve zajděte do H&M, které tu má tak milion poboček a skupte polovinu obchodu, nejlépe kousky nevýrazné, odborně zvané basic a dobře kombinovatelné.

2.       Vlasy. Jste-li muž, patka dozadu s přehazovačkou, na stranách a vzadu krátce zastřiženo, více neřešíte, neb jinou možnost nemáte. Tento účes nosí jak chlapečci ve školce, tak veškerá mládež a dospělí. Venkov tvoří výjimku, neb zemědělec se o takovou věc na hlavě nezvládá starat. Slečnám jest doporučen střih na chlapce či delší, do jedné délky zastřižené vlasy v jednom až dvou odstínech blond barvy. Ombre je oblíbené taktéž. Nejste blond od přírody? Ať žije peroxid! I šedé vlasy jsou taky v pořádku, jen málo Švédek věku staršího se barví.

3.       Přihlaste se na kurz make-upu. Tyto mladé krásky jsou totiž dokonalost sama. Výrazné obočí, precizně nalíčené a vystínované oči a pleť bez chybičky. Nevím, v kolik ráno vstávají nebo jestli vůbec chodí spát.

4.       Telefon. Bez iPhone tu nepřežijete. Je to něco jako národní příslušnost. Foťte vše, od jídla až po svůj roztomilý obličej po včerejší párty (jdete-li na párty, vezměte si s sebou vlastní alkohol). Všem pište sms, volání tu, kupodivu, moc populární není.

5.       Bez FB ani ránu a nemusím snad dodávat, že internet v mobilu je věcí samozřejmou. Skupina pohromadě sedících dívek s očima na displejích svých mobilů, navzájem si odpovídajících přes sociální síť a to i přesto, že sedí půl metru od sebe, je okej. Je to realita.

6.       Nosíte-li brýle, na výběr máte asi ze dvou možností. Obroučky plastové typu Ray-Ban nebo kulaté brýle typu místního šprta. Hezké jsou oboje. Opět nerozlišujeme mezi dívkami a chlapci, alespoň jeden typ sluší všem. Nebo si kupte čočky a neřešte to. Je potřeba dodat, že takové brýle vás udělají o 100% chytřejší a záhadnější než ve skutečnosti jste (a teď nechci snižovat vaši inteligenci), jako součást image je dovoleno nosit brýle bez dioptrií, je na oko.

7.       Můžete potkat babičku a mladou dívku oblečenou velice podobně. Babička nosí věci, které zakoupila před mnoha, mnoha lety a stále drží. Je stylová. Dívka je stylová a krásná taktéž, neb věci babiček jsou opět v módě a ona té své vybílila šatník anebo skočila do libovolného obchodu, kde sežene totéž, jelikož je to zase in.

8.       Součástí image je bicykl. Pořiďte si městský, v bílé barvě a s košíkem vepředu.

9.       Mějte přátele, kteří jsou stejně cool jako vy.

Mějte se, Kristina.

P.S. Zdá-li se vám tento článek lehce ironický, zdá se vám to správně. Já o věcech módy příliš vážně psát neumím a články typu: „Dnes mám na sobě vlněné sako dvouřadého zapínání, neb podobná byla představena na přehlídce Chanel pro fw 2013/2014…“ mi nejdou.

P.S.S. Většina fotek není mých (schválně, kdo je rozezná), jsou nalezeny na Pinterest, 5 inch and up, Fashion Squad, Passion For Fashion, Sania Claus Demina, Stockholm Street Style a všude možně jinde.

Komentáře (435)
maja73

Cvoky, cvoky, cvoky

·

Znáte to. Zatímco jste v baru, v klidu popíjíte svůj drink a jedním očkem nenápadně sledujete, co za stylové outfity nosí na sobě ostatní. Naprosto běžná činnost, kterou dělá čas od času téměř každý z nás. I když jsem se během mého posledního šmírování o trendech nadcházející sezóny příliš nedozvěděl, tolik ozdobných cvoků jako módních doplňků uvidím jinde už jen stěží.

Vypadá to tak, že tohle léto všichni „ujíždí“ na cvocích – ať už pyramidách, ostnech nebo hvězdách a podlehli jim dokonce i muži. Tyto kovové drobnůstky přitom nejsou žádnou novinkou. Ačkoli jsou výjimečné tím, že zvýrazní vaši osobnost pokud jste rádi středem pozornosti, nemůžete je ale mít všude. Při kombinování více kousků oblečení s přicvaknutými vzory buďte proto opatrní a příliš to nepřežeňte. Jestli máte pocit, že obchodů nabízející věci se zdobnými cvoky není mnoho, objevíte je v obchodě Enter The Address, kde vám je na přání připnou na vaše vlastní oblečení, bez ohledu na to, v jakém motivu. Například košile či džínová vesta bude mít po ocvočkování ten správný rebelský nádech, nemluvě o děsivých ostnech, které s oblibou nosí někteří na obou ramenech. Kalhoty, boty, pásky, tašky i psaníčka, to vše lze s nima ozdobit.

Vyhněte se ale kombinování zlatých a stříbrných cvoků. Je pravdou, že se fantazii meze nekladou, ovšem v tomhle případě se můžete pohybovat po velice tenkém ledě. Stejně pravidlo, které zní méně je více, cvoky nemusí za každou cenu pokrývat celý outfit, od hlavy až k patě. V opačném případě se může klidně stát, že budete vypadat jako opravdový cvok.

www.dailystyle.cz

Komentáře (15)
strawb3rry_wii

Aloha! Ako každú nedeľu som si lakovala nechty. Na tento nechtový dizajn som sa nechala inšpirovať od mojej najobľúbenejšej blogerky MsL3nik.

Použila som:

spevňujúci, krycí a podkladový lak na nechty od Avonu, 6,90€

lak od Sally Hansen 210 Naked Ambition, 5,29€

zlaté trplietky z DM 1,20€

a na koniec priesvitný lak Aisha, 1,60€

Mne sa tento nechtový dizajn veeeeľmi páči :) a čo Vám?? 

Werushberry.blogspot.sk

Komentáře (44)
sarita

Již před několika měsíci se do všech obchodů H&M dostala letní kolekce, v jejíž kampani účinkuje krásná zpěvačka Beyoncé. Nejen, že je její tváří, spolupracovala dokonce i s návrháři, kteří na základě toho vytvořili takové oblečení, které má sama Beyoncé v oblibě.

Jednou z věcí, která mě z této kolekce doopravdy nadchla, byl krátký barevný top. Přesně takový mi scházel. Navíc jsem si říkala, že ho v teplých letních dnech skvěle využiji, proto jsem neváhala a ihned ho zařadila mezi ostatní kousky do svého šatníku. A měla jsem pravdu. Stačilo pár slunečných dnů a krátký top se sukní pro mě byla nejpohodlnější a zkrátka ideální varianta k tomu, co si mám vzít na sebe. Osobně si myslím, že k takovým nebo podobným topům vypadají mnohem lépe sukně, šortky či kalhoty s vyšším pasem. Nemusíme přeci na každého "vyvalit" celý pupík. Jak se vám krátké topy líbí? Také jste si nějaký pořídili?

Zdraví Sára z www.czechstreetglamour.cz!

Komentáře (34)
sarita

Určitě jste se nejednou setkali se slovem preppy. Preppy styl pochází ze Spojených států z období 50. let. Jedná se o elegantní a přesto ležérní typ odívání, vycházející především z vysokoškolských uniforem, ale také například ze sportovního oblečení na golf, polo nebo jachting. Díky těmto různým odvětvím máme u preppy stylu několik možných alternativ. Základními prvky tohoto stylu jsou saka, košile, pola, kalhoty chinos, boty oxfordky či mokasíny. Častým vzorem je proužek či kostka, avšak nemusí být vždy pravidlem.

V tomto duchu odívání jsme vyrazili společně s naším kamarádem Honzou na piknik v blízkosti golfového hřiště, kde je nádherná příroda. Náše outfity jsme pojali elegantně a uvolněně a pro inspiraci vám jsme nafotili několik snímků.

 
 
Sára - košile: Only, svetr: Basefield, kalhoty: New Yorker, boty: Caprice, sluneční brýle: Cerruti 1881, dioptrické brýle: Giorgio Armani
 
Marek - sako: H&M, košile: H&M, kalhoty: Asos, boty: Asos, kravata: New Yorker, kapesník: Fendi, brýle: Tom Ford
           - tričko: Gant, svetr: H&M, boty: Asos, hodinky: Emporio Armani
 
Honza - sako: Zara, košile: French Connection, kalhoty: Blažek, boty: Vintage, kapesník: H&M 
 
 
 
Komentáře (635)